Už bylo dost močových infekcí!
LéTO S UTIPRO® PLUS

Ženy, je zde novinka při nekomplikované infekci močových cest!

Horké léto je tu, a my si konečně můžeme naplno užít naše oblíbené aktivity, jako jsou cestování, plavání, kolo, výšlapy, a mnoho dalších. Pečlivě plánujeme rodinné, partnerské nebo dámské jízdy, zahrnující vše od horského kola přes osvěžení v přehradě až po večerní opékání. Víkend našlapaný zábavou je v plném proudu, když tu se dostaví náhlé známé nutkání dojít si na toaletu a močení spojené s pálením a řezáním s rychle se zhoršující bolestí. Pohoda je ta tam. Je to tak! Horko, voda a pohyb jsou sice ty pravé letní ingredience, ale bohužel nám můžou zadělat i na nepříjemnou infekci močového měchýře. Dle statistik je jedna ze tří žen do 24 let léčena pro infekci močových cest a více než polovina žen prodělá alespoň jednu epizodu v průběhu svého života.

Ojedinělé infekce jsou sice velmi nepříjemné a bolestivé, ale většina proběhne bez komplikací s krátkou dobou léčení. Opakované infekce vedou k časté pracovní neschopnosti, nadužívání antibiotik s častou rezistencí a ve svém důsledku i k nucené změně životního stylu.

Mnohé z nás po opakovaných infekcích rezignují a raději se začnou vyhýbat aktivitám, které zdánlivě podněcují tyto problémy.

Zdrojem uropatogenních kmenů bakterií (bakterií vyvolávajících infekci dolních močových cest) je střevní rezervoár a tyto bakterie jsou odpovědné za 90% všech infekcí močových cest. E. coli je ale jedním z nejdůležitějších zástupců střevní mikroflóry a její přítomnost je nezbytná pro správný průběh trávení ve střevě. Pokud se ale dostane do našeho močového ústrojí, způsobuje nemalé problémy. Typické příznaky nekomplikované močové infekce jsou pálivé, bodavé močení, časté nucení namočení, bolest v podbřišku.

Jak tedy zabránit bakteriím, aby se nepomnožily, zůstaly v množství pro tělo potřebném a my tak nezažívaly stále stejný kolotoč s infekcí močových cest?

Správným řešením je obnova fyziologické funkce střevní stěny a posílení přirozené imunity močového měchýře. Utipro®plus  je novinka s unikátním dvojím mechanizmem účinku, která působí jak ve střevě, tak v močovém měchýři.

Obsahuje Xyloglukan (želatinově síťovaný komplex), propolis a suchý extrakt kalichů Ibišku (Hibiscus sabdariffa). Xyloglukan prochází po požití kyselým prostředím žaludku v nezměněné podobě a vytvoří na střevní sliznici biofilm. Tím zabrání přilnutí bakterií E. coli na střevní stěnu a jejich nadměrnému zmnožení. Tento efekt snižuje migraci mimo střeva a následné osídlení močových cest.

Xyloglukan má podobné složení jako přirozený střevní hlen, a proto se i stejně chová. Nezabraňuje průchodu živin, vody nebo léků střevem a ani jejich vstřebávání a zároveň obnovuje přirozenou funkci střevního povrchu.

Druhý účinek je v močovém měchýři a je založen na vlastnostech květů ibišku a propolisu. Obě přírodní látky jsou bohaté na organické kyseliny, jsou močí vylučovány a okyselují ji.  Snížení pH moči je pro bakterii nevhodné prostředí. Utipro®plus je novinkou na trhu a funguje na přírodní bázi. Je to zdravotnický prostředek, ne doplněk stravy a jeho účinek je potvrzen klinickými studiemi.

U nekomplikovaného akutního onemocnění je doporučeno užívat 2 kapsle denně po dobu 5 dní. Jako prevence se doporučuje užívat 1 kapsle denně po dobu 15 dnů. Užívání je možné opakovat. Má synergický efekt s antibiotiky, které v žádném případě nenahrazuje, ale velmi posiluje jejich účinek. Vyzkoušejte tuto novinku na trhu, objednat si ji lze v kterékoli lékárně.